INFORMATICS

The Best

Przełącznik języka

This Site

CMS

Hardware

Databases

Emulators

Powershell

Storage Array

Antivirus program

Licznik

2.png4.png1.png2.png2.png0.png5.png
Today559
Yesterday381
This week1302
This month5778
Total2412205

Visitor Info

  • IP: 3.233.217.106
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

Lunes, 08 Agosto 2022 21:56

Kolejność przetwarzania zasad grupy GPO

Ratio: 4 / 5

Inicio activadoInicio activadoInicio activadoInicio activadoInicio desactivado
 

Obiekty zasad grupy GPO użytkownika lub komputera mają różne priorytety wykonywania.

Ustawienia stosowane później mogą zastąpić ustawienia nadane wcześniej.

Zasady grupy przetwarzane są w następującej kolejności:

1. Lokalne zasady grupy zlokalizowane na komputerze dotyczące komputera i użytkownika

2. Lokacja jest to następna przetwarzana zasada odnosi się ona do lokacji do której należy komputer. Przetwarzanie jest ustawione przez administratora. Obiekt o najniższej wartości Kolejności łącza (Link Order) jest przetwarzany jako ostatni dlatego jest bardziej uprzywilejowany i ma pierwszeństwo przed pozostałymi.

3. Domena i jej zasady są przetwarzane w następnej kolejności konfigurowane są na domenie w konsoli zarządzania na karcie Połączone Obiekty Zasad Grupy (Linked Group Policy Objects). Podobnie jak poprzedni parametr jego pierwszeństwo zależy od Kolejności Łączy (Link Order) najniższa wartość przetwarzana jest na końcu czyli ma pierwszeństwo przed pozostałymi.

4. Jednostki organizacyjne przetwarzane są w zależności od położenia w hierarchii. W pierwszej kolejności przetwarzane są obiekty znajdujące się najwyżej w drzewie a następnie obiekty podrzędne, na końcu obiekty zasad grupy połączone z jednostką organizacyjną czyli użytkownicy i komputery. Jeżeli z jednostką podłączone jest kilka obiektów przetwarzanie jest realizowane wg. Kolejności Łączy (Link Order) czyli najniższa wartość przetwarzana jest na końcu.

 

Podsumowując zasady grupy przetwarzane są w kolejności od Lokalnych do Domenowych z uwzględnieniem Link Order w przypadku gdy więcej obiektów jest w jednej jednostce organizacyjnej jeżeli przy przetwarzaniu wystąpi konflikt czyli wcześniejsze ustawienie dotyczy tego samego ustawienia, ustawienia są zastępowane zasadami nowszymi czyli później przetwarzanymi. Gdy nie występują konflikty ustawienia są kumulowane.

 

Wyjątki:

Od powyższych reguł istnieją następujące wyjątki Wymuszenie (Enforced), Wyłączone (Disabled), Zablokuj dziedziczenie (Block Inheritance).

Wyjątki te można ustawiać podczas konfiguracji zasad grupy.

 

Search