INFORMATICS

The Best

Przełącznik języka

Zaproś mnie na KAWE

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

This Site

Płatnik

CMS

Hardware

Uncategorised

Emulators

Powershell

Storage Array

DNS

Antivirus program

Licznik

2.png8.png9.png3.png0.png4.png9.png
Today305
Yesterday1003
This week5143
This month13174
Total2893049

Visitor Info

  • IP: 3.149.250.1
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

5
Online

sobota, 20 kwiecień 2024 10:01

Błąd startu serwisu Apache w windows 10

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Błąd uruchamiania serwisu Apache w windows 10

Poniższy błąd:

The Apache service named  reported the following error:
>>> AH00451: no listening sockets available, shutting down     .

Error (OS 10013) An attempt was made to access a socket in a way forbidden by its access permissions. :AH00072: make_sock: could not bind to address [::]:80
(OS 10013) An attempt was made to access a socket in a way forbidden by its access permissions. :AH00072: make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
AH00451: no listening sockets available, shutting down
AH00015: Unable to open logs

The Apache service named  reported the following error:
>>> (OS 10013)Została podjęta próba uzyskania dostępu do gniazda w sposób zabroniony przez  przypisane do niego uprawnienia dostępu.  : AH00072: make_sock: could not bind to address [::]:80   

Jeśli mamy powyższe błędy podczas uruchamiania serwisu Apache prawdopodobnie windows uruchomił własną usługę - Usługa publikowania w sieci WWW

Należy tą usługę wyłączyć wtedy problem zostanie rozwiązany.

Druga usługa która może powodować problem z uruchomieniem Apacha to usługa IIS - World Wide Web Publishing Service ją też należy wyłączyć

Aby zatrzymać servisy wpisujemy polecenie service.msc odnajdujemy servisy Usuga publikowania w sieci WWW oraz IIS - World Wide Web Publishing Service i wyłączamy je.

Serwisy te nie są konieczne do poprawnej pracy komputera.

Następnie odnajdujemy serwis Apache2.4 (polecenie service.msc) i uruchamiamy go.

 

Komentarze   

# RE: Błąd startu serwisu Apache w windows 10 pelvis3000 2022-04-29 12:12
Dziękuję, właśnie tego potrzebowałem, wszystko śmiga po wyłączeniu pierwszej z tych usług :))
Odpowiedz

Search